Запорізька гімназія №111 Запорізької міської ради стала однією із 50 шкіл України - учасником нової освітньої програми — «UK-Ukraine School Partnerships», яка фінансується Міністерством освіти Великої Британії. Ця ініціатива є частиною нової програми уряду Великої Британії «100 років незламного партнерства з Україною» та реалізується в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.
Мета «UK-Ukraine School Partnerships» — сприяти міжкультурному діалогу, вдосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.
Програма спрямована на розвиток міжнародної обізнаності та культурного взаєморозуміння серед учнів і вчителів шляхом створення міжнародних партнерств між школами.
Такі партнерства дозволять інтегрувати міжнародний контекст у навчальний процес, що стане потужною мотивацією для учнів і вчителів. Тема партнерств — «Радощі читання», яка охоплює широкий спектр активностей для залучення учнів різного шкільного віку з різних куточків обох країн.
Крім цього, програма зосередиться на підтримці та розвитку мовних і комунікаційних навичок учнів в обох країнах, заохочуючи спілкування англійською та українською мовами. Це відповідає прагненню України підвищити рівень володіння англійською мовою серед молоді. Програма також буде корисною для учнів з України, які вимушено опинились у Великій Британії, вона допоможе зміцнити їхні культурні зв’язки з батьківщиною.
Школи-учасниці за бажання зможуть поширити участь на всю школу та громаду через загальні збори, інтерактивні заходи, комунікацію та взаємодію з батьками та іншими членами спільноти.
Ми об’єднаємо школи Великої Британії та України в організовані партнерства, що дасть учням віком від 7 до 14 років і вчителям можливість спілкуватися з однолітками та колегами, обмінюватися досвідом і додати міжнародний контекст до навчального процесу. Це допоможе створити зв’язки, які зберігатимуться й після завершення програми. Українським школам не обов’язково мати попереднє партнерство з британськими школами — ми забезпечимо всі необхідні контакти для його встановлення.
Школи-партнери працюватимуть над спільними навчальними проєктами, використовуючи ресурси, які надасть Британська Рада (наприклад, матеріали «Українська мова та культура» та «Радощі читання») та Національний фонд грамотності Великої Британії. Школи також зможуть використовувати власні матеріали за бажання.
Тривалість партнерств — щонайменше 4-6 місяців. Долучитись до програми буде можливість в один з трьох періодів: квітень 2025 року, вересень 2025 року, січень 2026 року.
Ми також запропонуємо вчителям і керівникам шкіл можливості для професійного розвитку як у форматі очних заходів, так і онлайн. Під час партнерських навчальних сесій учасники зможуть обмінятися найбільш ефективними практиками та методиками, розробити проєктні плани з використанням травмо-чутливих підходів до викладання, створити ефективні та сталі міжнародні партнерства.
26 квітня 1986 року на території України сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС. Аварія отримала 7-й найвищий рівень небезпеки за міжнародною шкалою ядерних подій (INES).
Вибух стався через небезпечну комбінацію конструктивних вад реактора РБМК та помилок персоналу під час експерименту. Під час випробування систем безпеки відбулося неконтрольоване зростання потужності: через прорахунки в дизайні реактора спроба аварійної зупинки спричинила різкий стрибок реактивності, що призвело до перегріву палива, парового вибуху та руйнування реактора.
В Запорізькій гімназії 111 пройшли заходи до 39 роковин з дня Чорнобильської трагедії:
вчителі історії провели інформаційні хвилинки «Мужність і біль Чорнобиля» ;
вчитель біології провела екологічний екскурс «Чорнобиль – біль душі»;
класні керівники провели годину пам’яті «Чорнобиль – вічний біль землі»;
бібліотекар гімназії та педагог - організатор провели загально шкільний захід «Чорнобиль не має минулого часу».
З 2025 року всі школи України отримають можливість під’єднатися до «Мрії». У майбутньому застосунок допоможе не лише спростити освітній процес, а й виховати покоління, готове долати сучасні виклики. На 2025 рік готують багато оновлень.
«Мрія» — ініціатива Президента України Володимира Зеленського, яку реалізують Мінцифра та МОН за підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа коштом Швейцарії.
Адміністрація та педагоги Запорізької гімназії 111 Запорізької міської ради провели ознайомчу зустріч з розробниками.
Наразі проходять Курс «Мрія для освітян: Практичний гід по роботі з системою», розроблений для працівників і працівниць закладів загальної середньої освіти України.
В процесі навчання слухачі та слухачки отримають практичні знання про роботу в екосистемі, виконуючи інструкції в інтерактивному форматі. Це допоможе краще зрозуміти, як працюють вебпортал і застосунок, та одразу попрактикуватися в симуляції Мрії.
Міжнародний проєкт "Трансформація цифрової педагогіки"
Команда педагогічних працівників Запорізької гімназії №111 Запорізької міської ради рік працювала у МІЖНАРОДНОМУ ПРОЄКТІ "Трансформація цифрової педагогіки".
Програму розроблено НР IDEA за участі Вищої школи педагогічних наук Гарвардського університету та Університету Мічигану.
Дякуємо педагогам, які готові поринути у світ цифрової педагогіки, щоб успішно співпрацювати з учнівством в умовах цифрового 21 століття та залишатися гнучкими й винахідливими, особливо в складні часи.
Не дивлячись на те, що проєкт був довготривалим та потребував багато зусиль та часу від учасників, впоралися на "відмінно"!!!
ВІТАЄМО З ОТРИМАННЯМ СЕРТИФІКАТІВ ТА ПОЧЕСНИХ БЕЙДЖІВ ПАРТНЕРІВ HP !!!
Масляна в Запорізькій гімназії №111
В ЗГ №111 пройшов тиждень інформатики.
Посилання на інформаційні матеріали
Українського інституту національної пам’яті до Дня пам’яті Героїв Крут
29 січня 2025 року в Україні відзначається День пам'яті Героїв Крут — 107 річниця бою молодих вояків української народной республіки з московсько- більшовицьким окупаційними військами біля станції Крути на Чернігівщині.
3 метою належної організації заходів із відзначення у 2025 році Дня пам'яті Героїв Крут, враховуючи дотримання вимог воєнного стану, в ЗГ№111 ЗМР пройшов 1- денний марафон для учнів 1-9 класів.
Історія трагічної події, яка відбулась у 1918 році під Крутами тривалий час або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.
29 січня 1918 року відбулося збройне зіткнення на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 кілометрів на схід від Ніжина. Запеклий бій між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії та невеликим загоном із чотирьох сотень київських курсантів і козаків "Вільного козацтва" тривав 5 годин. Нерівний бій, який на декілька днів віддалив захоплення Києва.
Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.
Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. Тож, цей День назавжди залишиться світлим у нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для нинішніх і прийдешніх поколінь. День надії і любові до своєї Вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.
Щорічно 22 січня відзначається День Соборності – у день проголошення 1919 року Акту Злуки. Соборність – це неподільність та цілісність усіх територій України, а також духовна єдність громадян, незалежно від їхньої національності чи віросповідання.
Кожен клас нашої гімназії присвятив час цій події. Кожна дитина від 1 до 9 класу, кожен вчитель та асистент відчували велику гордість за свою СОБОРНУ УКРАЇНУ під час урочистого уроку, присвяченого Дню Соборності!
В рамках проєкту Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) "Покращення доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення в Україні", що реалізує ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти" за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, педагоги провели очну зустріч з дітьми на тему: "Квітка єдності", яка була присвячена Дню Соборності України.
На зустрічі спонукали дітей виявляти цікавість до звичаїв свого народу; ознайомили з національними та народними символами та оберегами українців.
Малята із задоволенням та зацікавленістю виконували завдання, за які отримували винагороду - кольорову пелюстку.
# Асоціація працівників дошкільної освіти
В рамках проєкту Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) "Покращення доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення в Україні", що реалізує ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти" за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, педагоги провели очну зустріч з дітьми на тему: "Квітка єдності", яка була присвячена Дню Соборності України.
На зустрічі спонукали дітей виявляти цікавість до звичаїв свого народу; ознайомили з національними та народними символами та оберегами українців.
Малята із задоволенням та зацікавленістю виконували завдання, за які отримували винагороду - кольорову пелюстку.
Бібліотечний квест до Дня Соборності України у 3 класі
Неймовірна атмосфера! Школярі разом з класним керівником Валентиною Володимирівною "пройшли великий шлях від Львова до Запоріжжя", виконуючи на кожній станції захоплюючі завдання: ребуси, шифровки, фанти, робили іменні патріотичні заплатки для книжок та ін. Діти з вчителем, користуючись мапою України, пройшли 9 станцій та дізналися багато про соборність. По завершенню квесту учні знайшли смачний скарб у бібліотеці Дуже вразило, як маленькі патріоти співали гімн України, тому що майже кожен день вони ще більше відчувають на собі подих клятої війни, та ще більше розуміють важливість цілісності нашої Батьківщини
Поки діти відпочивають, педагоги Запорізької гімназії № 111 продовжують плідно співпрацювати з Харківською обласною молодіжною громадською організацією "Освічена ініціатива" на чолі з директором Анною ГАРУС. Цього разу це не матеріальний, але не менш дорогоцінний подарунок - чудовий Тренінг з методології “Рух, ігри, спорт та креативність”. Підвищили свою професійну кваліфікацію, покращили емоційний стан, отримали практичні навички і здійснили свою майже нездійсненну мрію - знову відчули себе дітьми, вдосталь випробувавши на собі численні ігри й активності. Час промчав дуже швидко! Були раді знайомству з чарівними тренерами - Оленою та Анастасією, щиро сподіваємося на нові плідні зустрічі! Дякуємо ХОМГО "Освічена ініціатива" за співпрацю, за дружбу, за навчання і чудовий настрій.
Грудень... Новий рік на порозі... Час мрій... Час, коли дорослим інколи потрібна казка більше, аніж дітям... Таку казку для колективу нашої гімназії створила Харківська обласна молодіжнагромадська організація "Освічена ініціатива" на чолі з директором Анною ГАРУС, надавши закладу набір матеріально-технічної допомоги (ноутбук, багатофункціональний пристрій, роутер, ламінатор, портативна зарядна станція та ще приємні дрібнички для функціонування техніки). Отримання нового набору техніки дозволить організувати робочу зону для педагогів та вихователів під час вимкнень електроенергії, забезпечення умов для організації освітнього процесу під час виходу в змішаний режим навчання, проведення занять для вихованців дошкільного підрозділу в рамках реалізації проєкту "Покращення доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення в Україні". Адміністрація і весь педагогічний колектив закладу висловлюють свою щиру вдячність за таку потужну підтримку освіти в прифронтовому місті! Вітаємо весь колектив ХОМГО "Освічена ініціатива" з прийдешніми святами! Бажаємо мирного неба, нових ініціатив і проєктів! З надією на подальшу співпрацю!
Тимчасове призупинення діяльності дошкільного підрозділу ЗГ №111
В ЗГ №111 пройшов тиждень правознавства.
Щороку з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Її головна мета – привернути увагу до проблеми насильства в суспільстві та закликати кожного з нас не залишатися осторонь.
7 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього ж дня розпочинається міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка проводиться щороку в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно. Основною її метою є привернення уваги суспільства до проблем подолання домашнього насильства, насильства за ознакою статі, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми.
Акція проводиться задля активізації роботи органів державної влади, державних закладів, громадських організацій, які здійснюють свою діяльність у цьому напрямі, а також з метою підвищення обізнаності населення.
На знак підтримки учасники акції пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії домашньому насильству, що символізує світле та вільне від жорстокості майбутнє.
Всеукраїнською акцією «16 днів проти насильства» охоплюються такі важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, надання їм гарантованої допомоги, притягнення кривдників до відповідальності – обов’язок держави. Байдужість до посягання на іншу людину, особливо вчинене в родинному колі, має назавжди викорінитися з нашого суспільства. Толерування цього ганебного явища – неприпустиме.
Наші воїни виборюють на полі бою право на існування нашої країни, захищаючи нашу землю від окупантів. Перед нами стоїть обов’язок розбудувати незалежну Україну, вільну від будь-яких проявів насильства.
Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека проголошені Конституцією України найвищою соціальною цінністю.
Сьогодні весь світ відзначає Міжнародний день волонтера!
Іноді потужні титани, іноді маленькі чарівники, іноді прості звичайні люди – ми щиро дякуємо всім волонтерам та волонтеркам за їхню самовіддану працю.
ЗГ №111 підтримує деякі волонтерські ініціативи і сьогодні хочемо окремо подякувати всім причетним за їхній внесок у стійкість та розвиток України:
Добробат, які допомагають розбирати завали зруйнованого житла та прибирати територію об’єктів соцінфраструктури, а також відновлювати житло та об’єкти соціальної інфраструктури на деокупованих територіях.
СпівДія, які надають психологічну підтримку тим, хто цього потребує, а також підсилюють та розвивають волонтерський рух через різні заходи.
Сьогодні весь світ відзначає Міжнародний день волонтера!
Іноді потужні титани, іноді маленькі чарівники, іноді прості звичайні люди – ми щиро дякуємо всім волонтерам та волонтеркам за їхню самовіддану працю.
ЗГ №111 підтримує деякі волонтерські ініціативи і сьогодні хочемо окремо подякувати всім причетним за їхній внесок у стійкість та розвиток України:
Добробат, які допомагають розбирати завали зруйнованого житла та прибирати територію об’єктів соцінфраструктури, а також відновлювати житло та об’єкти соціальної інфраструктури на деокупованих територіях.
СпівДія, які надають психологічну підтримку тим, хто цього потребує, а також підсилюють та розвивають волонтерський рух через різні заходи.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
Сьогодні, 20 листопада 2021 року, відзначається Всесвітній день дитини – свято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу.
Діти мають залишатись дітьми, перш ніж стати дорослими, а наш з Вами обов’язок – зробити все можливе, щоб вони зростали в комфортних умовах. Відповідно до Декларації прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю та Конвенцію про права дитини, кожна дитина має право на освіту, здоров’я, належну медичну допомогу, ім’я та громадянство.
20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про їх права. З 1990 року у цей день відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.
В ЗГ №111 з 11 по 18 листопада пройшов тиждень доброти "Доброта врятує світ"
Наша шкільна родина провела цікаво Європейський день шкільного спорту.
Учні взяли участь у загальношкільній руханці "Який ти козак", яку ми присвятили до Дня Козацтва.
Взяли участь разом з батьками у пішому поході мальовничими місцями острова Хортиця, де був влаштований цікавий квест.
А також провели флешмоб "Я полюбляю спорт".
ЗГ №111 вітає всіх з Днем Конституції
Оголошення
Звіт директора ЗГ №111 Кіченка Сергія Михайловича за 2023 - 2024 навчальний рік відбудеться 14.06.2024 в онлайн форматі.
Посилання на онлайн зустріч:
Оголошення
Звіт директора ЗГ №111 Кіченка Сергія Михайловича за 2023 - 2024 навчальний рік відбудеться 14.06.2024 в онлайн форматі.
Посилання на онлайн зустріч буде опубліковано на сайті ЗГ №111.
ОПИТУВАННЯ ВІД ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Запорізька міська рада робить все, щоб з 1 вересня діти розпочали офлайн-навчання. Це дуже важливо, адже онлайн-формат триває вже 4,5 роки.
Ми ремонтуємо укриття, будуємо нові підземні школи, шукаємо альтернативні укриття.
Але є і великі виклики, що постали перед освітньою мережею міста. Це наявність шкіл без укриттів, менша кількість дітей (40 тисяч цьогоріч порівняно з 67 тисячами у 2021 році). Через відтік школярів місто недоотримує державну субвенцію в повному обсязі, що спричиняє необхідність залучати кошти міського бюджету. Цьогоріч це понад 200 мільйонів гривень.
Вся команда освітян міста щоденно шукає баланс для запуску шкіл і безпеки дітей, збереження якості освіти.
Хочемо долучити громаду до цього процесу! Просимо заповнити гугл-форму - посилання у сториз - і ми використаємо ваші ідеї та спільно запустимо школи в офлайн-форматі.
Будемо вдячні за кожну думку!
В ЗГ №111 відзначили День вишиванки
9 травня - День Європи в Україні
В ЗГ №111 пройшов Тиждень академічної доброчесності.
Детальніше - за посиланням.
В ЗГ №111 пройшло засідання МО асистентів вчителів
У 2 класі пройшов захід "Доброчесності "ТАК!".
Діти приймали активну участь. Разом склали правила доброчесності. Досліджували квітку доброчесності. З насолодою подивилися мультфільм "Барбоскін - знову двійка".
Зробили висновок, що не можна порушувати академічну доброчесність.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» - це змагання серед учнів України під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО».
Команда Запорізької гімназії №111 "ГЕКОНИ" взяла вчасть у змаганнях з футболу.
Результати - за посиланням.
20.10.2023 14:00 у «Незламному Хабі» відбулося благодійне свято-фестиваль для дітей з особливими потребами, дітей ВПО та юних запоріжців, які отримали стрес від війни. Захід під назвою:
«Осінній бал у стилі Україна»
Побували на цьому заході і наші учні, які прийняли участь у конкурсі "Незламне Запоріжжя", та стали ПЕРЕМОЖЦЯМИ.
Вітаємо наших маленьких, але НЕЗЛАМНИХ
учнів.
Ви наша гордість, надія, наше майбутнє!
Прапор ПЕРЕМОГИ крокує закладами освіти Шевченківського району!
Патріотична акція «Прапор ПЕРЕМОГИ. Заклади освіти Шевченківського району захисникам України», започаткована Центром дитячої та юнацької творчості на Чарівній / директор Ірина Чурса/, сьогодні почесно прибула до Запорізької гімназії №111. Вже зранку колектив Запорізької гімназії №77 передав нам найсвятіше, що є для кожного патріота, прапор. На ньому серед багатьох дописів з‘явиться і наше побажання для мужніх і сильних захисників, які боронять нашу землю.
Дякуємо Центру творчості на Чарівній за ідею, спрямовану на об‘єднання закладів освіти з єдиним бажанням: РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
Підтримуємо акцію! Бажаємо нашим воїнам, щоб обов‘язково здійснилися всі наші побажання! Повертайтеся додому живими!
04.10.2023 наші учні приєднались до Всеукраїнського фестивалю "Назустріч Успіху" та прийняли участь у руханці та відкритому уроці від Дніпропетрівської області.
Дякуємо за такий чудовий захід!
Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна» за концепцією «Спорт заради розвитку"
Топ-3 здобутки Запорізька гімназія № 111
@«Український державний центр національно-патріотичного виховання», @«Всеукраїнська військово-патріотична гра «ДЖУРА»
ТОП 3 здобудки Запорізька гімназія № 111
Всеукраїнський родинний конкурс “УКРАЇНСЬКИЙ КОРОВАЙ”
@«Український державний центр національно-патріотичного виховання», @«Всеукраїнська військово-патріотична гра «ДЖУРА»
Наші учні взяли участь у Всеукраїнській акції "Розквітай, моя Україно"
в номінації "Квітка Перемоги".
Діти виготовили власноруч квіти-символи: маки І чорнобривці та привітали ними захисників та захисниць України. На території гімназії
висадили троянди на згадку про всіх героїв України, які віддали своє життя за Вітчизну.
Шановні керівники шкіл, адміністрація та вчителі!
РЕЄСТРАЦІЮ НА ВЕРЕСНЕВУ ХВИЛЮ «ОСВІТНЬОГО СУПУ» ПОДОВЖЕНО ДО 11 ВЕРЕСНЯ
Звертаємося до вас із проханням розповсюдити інформацію серед учнів вашої школи та їхніх батьків про продовження набору на безкоштовні онлайн-заняття для учнів 5-10 класів у межах проєкту «Освітній Суп». Зі свого боку, організація Навчай для України готова запропонувати всебічну підтримку та подальшу співпрацю у напрямку подолання освітніх втрат з вашою школою.
До участі в проєкті ми запрошуємо учнів шкіл, які наразі перебувають на близьких до лінії розмежування територіях, підконтрольних уряду України (Донецька, Дніпропетровська, Запорізька та Харківська області). Програма проєкту буде направлена на те, щоб допомогти школярам та школяркам подолати освітні втрати.
• старт навчання – 18 вересня 2023, тривалість – 8 тижнів;
• 4 академічні години занять на тиждень та 1 сесія особистісного розвитку;
• кінцевий термін реєстрації — 11 вересня 2023;
Зареєструватися можна за посиланням: https://bit.ly/TFU_registration_Sup
Особливо запрошуємо учасників серед дітей з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
«Освітній Суп» — це наймасштабніший тьюторингвоий проєкт в Україні. Він передбачає безкоштовні онлайн-заняття (академічний тьюторинг) з математики та української мови з урахуванням шкільної програми для учнів та учениць 5-10 класів. З квітня 2022 року понад 7000 дітей різного віку отримали якісні онлайн-заняття зі шкільної програми та підтримку тьюторів. Наші тьютори — це вчителі, які пройшли спеціальне навчання від Міжнародної академії тьюторингу та допомагають дитині визначити прогалини у знаннях та навчитися брати відповідальність за власний освітній шлях. Проєкт «Освітній Суп» реалізується громадською організацією «Навчай для України» за підтримки міжнародної організації Save the Children.
«Навчай для України» — це освітня організація, яка з 2017 року працює для того, щоб кожна дитина в Україні мала змогу реалізувати свій потенціал, незалежно від місця народження чи проживання, особливо у час війни. У 2023 році «Навчай для України» долучилася до розробки стратегії з подолання освітніх втрат Міністерства освіти і науки України та Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України. Тьюторинговий підхід, який ми застосовуємо, є у переліку рекомендованих Комітетом інструментів подолання освітніх втрат та розривів.
У 2023 році Україна вдруге відзначатиме День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.
День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу.Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.
У 2023 році День Державності відзначається 28 липня. Але вже наступного року відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. За відповідний законопроєкт, внесений Президентом, Верховна Рада проголосувала 14 липня.В основі концепції державних заходів до цієї дати – тяглість і спадкоємність державотворчих традицій України від Русі до сьогодення.
На сайті Українського Інституту Національної Пам'яті розміщено Інформаційні матеріали до Дня Української Державності – 2023
З ними можна ознайомитися за посиланням:
Відповідно до листа відділу протидії кіберзлочинам в Запорізькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України від 15.06.2023 № 2382/38/110-2023 «Про проведення інформаційної кампанії по протидії шахрайствам» департамент освіти і науки Запорізької міської ради доручає вам в рамках інформаційної кампанії з протидії шахрайствам долучитись до проведення заходів, спрямованих на протидію вказаному виду правопорушень, шляхом розміщення до 29.06.2023 на офіційних вебсайтах територіальних відділів освіти, підпорядкованих комунальних закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти міста, а також у приміщеннях вищезазначених установ тематичних матеріалів соціального контенту, зокрема, розміщених на офіційному вебпорталі Головного управління Національної поліції в Запорізькій області за покликаннями:
З 05.06.2023 р. за окремим розкладом будуть здійснюватися консультації учнів 1-9 класів.
Розклад за посиланням у розділі:"Дистанційне навчання"
Перед початком канікул:
1. організувано проведення інструктажів із здобувачами освіти з питань безпеки життєдіяльності в літній період;
2. проведено роз’яснювальну роботу щодо:
- правил поведінки в умовах підвищення температури повітря,
- попередження випадків перегрівання на сонці,
- порядку надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків,
- безумовного дотримання обмежень задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19;
3. перевірено знання порядку дій у разі оголошення сигналу “Повітряна тривога”;
4. поінформовано про заборони та ризики відвідування лісових масивів та територій, які можуть бути замінованими або наближені до районів бойових дій,
5. доведено рекомендації ДСНС щодо дій населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру, зокрема поводження з вибухонебезпечними й підозрілими предметами;
6. проведено роз’яснювальну роботу з батьками, усиновлювачами та опікунами здобувачів освіти щодо попередження нещасних випадків під час літнього відпочинку .
zn.ua/ukr/UKRAINE/povitrjana-trivoha-alhoritm-dij-vid-natspolitsiji.html?authuser=0
Цьогоріч День вишиванки в Україні припадає на 18 травня. Сьогодні ці свято актуальне, як ніколи, адже вишиванка — це символ українського народу, який зберігає його коріння, ідентичність та розуміння себе.
Вишивка — це невід'ємна частина не тільки української культури, а й окраса душі. Нехай ваша вишиванка зігріває вам душу, дає відчуття національної духовності і високої морально-етичної культури.
Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря. Цей національний одяг носять чоловіки, жінки та діти. В наш час вишиванка вийшла з повсякденної форми одягу, проте її надягають на свята або визначні дати. «День вишиванки» прийнято відзначати третього четверга травня. У 2023 році цей день припадає на 18 травня.
Група " Зірочки" дошкільного підрозділу також приєдналась до цього свята. Провели" Конкурс вишиванок", виготовила різноманітні Дидактичні ігри, підготувала багато цікавого матеріалу. Вітаємо всіх працівників, батьків та дітей з цим святом !!!
8 травня 2023 року Україна відзначає День пам'яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року. Пам'ять означає, що ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення - що країни Європи уклали мир після війни.
8 травня 2023 року Україна разом з Європою та США відзначає День пам'яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року. Пам'ять означає, що ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення - що країни Європи уклали мир після війни.
У 2023 році Україна відзначає це свято в умовах повномасштабної війни з РФ. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що незабаром у календарі свят України з'явиться нова святкова дата - День Перемоги над Росією. А сьогодні згадаємо про закінчення Другої світової війни.
Весняна толока – 2023» розпочалась у Запоріжжі.
Виконавчий комітет міської ради вирішив провести в період з 24 квітня по 24 травня 2023 року акцію «Весняна толока – 2023».
Згідно затвердженого плану заходів, спрямованих на проведення благоустрою, озеленення, приведення у належний стан вулиць міста та селищ нашого регіону Запорізька гімназія 111 не стала осторонь, а разом з усіма не байдужими приймає участь у такому корисному заході.
Україна- понад усе!!!
Запорізької обласна рада оголосила про
проведення обласної учнівської екоініціативи «Процвітай моя Земля»
В рамках Ініціативи оголошується челендж «Посадимо разом дерево миру"
Учні нашого закладу вирішили разом з батьками долучитися до челенджу , та висадити дерева у своєму дворі.
#Посадимо_разом_дерево_миру ЗОЦЕНТУМ_2023
Було висаджено 4 (чотири) горіхи біля будинку 8 по вулиці Центральній.
Діти сподіваються, що через 5-7 років висаджені ними дерева принесуть користь у вигляді натуральних смаколиків, та затишної прохолоди під їх кроною у літній , спекотний день.
А молодші школярі нашого закладу виконали чудові роботи, де продемонстрували своє бачення цих дерев в майбутньому.
Тиждень безпеки дорожного руху в нашій гімназії розпочався з чудового св'ята.
Дякуємо методистом КЗ Центр туризму ЗОР за допомогу.
Вихованці гімназії з задоволенням демонстрували свої навички та вміння у водінні велосипедом. Пройшли онлайн тестування з ПДР для велосипедистів.
Прийняли участь у конкурсі з надання домедичної допомоги.
Продемонстрували свої знання в краєзнавчих науках.
Ну а вело-крос та смугу перешкод взагалі діти запам'ятали на довго.
Дякуємо всім організаторам та учасникам за СВЯТО!!!
Безпека дітей та їх здоров'я, це приорітет в роботі нашої Гімназії 111.
Зичимо успіху учасникам!!!
Восени 2022 року наша гімназія № 111 отримала чудовий подарунок - пакунок з цибулинами квітів. Так ми долучилися до І етапу проєкту від #flowers111school. Усю зиму ми хвилювалися: чи не загинули цибулини, чи будуть вони радувати нас красою?
Навесні з завмиранням серця ми спостерігали, як наші цибулини дали перші сходи. І тепер ми милуємося їх різнобарвним цвітінням.
Дякуємо організаторам Всеукраїнського проєкту #flowers111school від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України за прекрасні цибулини.
Долучаємося до участі у ІІ етапі проєкту від #flowers111school
Щиро віримо у перемогу та квітучу нашу Україну!
В Запорізькій гімназії 111 розпочали навчання серед педагогів за результатми проходження занять з тактичної медицини для цивільних у Навчально- тренувальному центрі тактичної медицини "КоЛеСо Запоріжжя", де інстуктори провели інструктаж з першої домедичної допомоги рівня ASM. .
На курсі «Перша домедична допомога в умовах війни» ми дізналися, як зупиняти кровотечу з використанням тампонади та джгутів, як діяти при опіках тіла, переохолодженні, зупинці серця тощо. Курс охоплює найважливіші техніки та знання , які так необхідні в цей не легкий для нашої країни час.
Вчителі навчального закладу долучилися до сертифікованого заходу
«Цифрові інструменти Google для організації ефективного зворотного зв’язку між учасниками освітнього процесу
під час дистанційного навчання»
Це був практико-орієнтований захід, під час якого учасники не тільки опрацювали теоретичний матеріал, а й отримали можливість долучитися до тренувальної віртуальної кімнати, завантажити описи моделей застосування різних цифрових інструментів для різних навчальних ситуацій.
Дякуємо ТОВ “Академія цифрового розвитку” та Антоніні Букач ,Google for Education Certified Trainer
В сучасному світі, коли доступ до Інтернету є необхідністю для більшості аспектів життя, включно із навчанням, розвагами та комунікацією, питання онлайн-безпеки для дітей стає все більш актуальним. В мережі діти можуть зіткнутися з небезпеками, такими як онлайн-хуліганство, кібербулінг, шахрайство та інші цифрові загрози. Тому, навчання дітей навичок безпеки в Інтернеті є дуже важливим, щоб захистити їх від потенційних небезпек та гарантувати їм відповідальне користування Інтернетом.
Google прагне, щоб діти були впевненими дослідниками онлайн-світу, і при цьому максимально залишалися в безпеці; саме тому ми представляємо новий цифровий інструмент в ігровому форматі, щоб допомогти дітям та їхнім батькам на цьому шляху.
Онлайн-гру "Interland: Безпека дітей в Інтернеті" створено для того, щоб допомогти дітям набути важливих навичок, що гарантуватимуть їхню безпеку в Інтернеті та допоможуть їм стати відповідальними цифровими громадянами. Ця онлайн-гра відсьогодні доступна українською мовою і є безкоштовною, тож доступна кожному, і, що найважливіше, її реалізовано у зрозумілому та цікавому для дітей форматі.
Великдень – це православне свято, яке святкують всі православні християни у світі. Цьому святу близько 2000 років і багато традицій залишилися незмінними: на Великдень печуть паски, фарбують курячі яйця та йдуть до церкви.
Група "Зірочки" ( дошкільний підрозділ) вітає всіх працівників нашого закладу, всіх батьків з Великоднім святом. Зичимо міцьного здоров'я, благополуччя, та найголовне - Миру. Ми готувалися до свята: прикрасили групу, вивчили віршики, намалювали малюнки, зробили поробки,познайомилися з традиціями свята.
16 квітня православні християни святкують величне релігійне свято Великдень. Це те свято, яке завжди приносить нові барви у буденність, підвищує настрій та збирає родину за одним святковим столом. На цьому столі обов'язково стоїть спечена паска — традиційний український Великодній хліб, политий зверху глазур'ю та прикрашений різними кондитерськими виробами. Інколи від традиційної випічки відходять та готують крафіни або сирні паски. Окрім цього, існує традиція битися яйцями, які заздалегідь родина фарбує та прикрашає — такі яйця мають назви крашанки та писанки.
Учні та вчителі вітають з прийдешніми святами та бажають миру, спокою і добробуту. Нехай Господь береже вас і ваших рідних від усіляких проблем. Бажаємо, щоб цей день став початком нового і світлого життя! З ВЕЛИКОДНЕМ!!!
Всеукраїнський день довкілля
Конкурс поробок 'Весна прийшла - весні дорогу"
15 КВІТНЯ (СУБОТА) День довкілля - Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій, з метою розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією "Дерево — Життя" та іншими громадськими ініціативами…» згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98. Відзначається щорічно в третю суботу квітня.
В нашій гімназії не сумно.
Учні старшої школи висаджували квіти, а молодші школярі демонстрували свої вміння у володінні самим екологічним транспортом - велосипедом.
"Коли тобі погано – прислухайся до природи. Тиша світу заспокоює краще, ніж мільйони непотрібних слів. "
Конфуцій
Всеукраїнський день довкілля відзначають в Україні щорічно у третю суботу квітня, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98.
З метою формування екологічної культури особистості, залучення до практичної природоохоронної роботи, в рамках проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» учні 5класу взяли активну участь з благоустрою та озеленення парку біля пам’ятника загиблим льотчикам у рідному селищі Тепличне.
Вітаємо наших учнів, які взяли участь у конкурсі дитячих малюнків.
"Україна - Греція : Свобода понад усе! "
Працівники Запорізької гімназії доєдналися до занять з тактичної медицини для цивільних у Навчально- тренувальному центрі тактичної медицини "КоЛеСо Запоріжжя", де інстуктори провели інструктаж з першої домедичної допомоги рівня ASM.
Всі учасники отримали корисні знання щодо дії в екстримальних ситуаціях при отриманні людиною важких травм, а також навчились застосовувати алгоритм "КоЛеСо" в реальному житті для порятунку людини, що отримала поранення.
Всі отримали та засвоїли важливі знання за алгоритмом КоЛеСо, а саме:
зупинка масивних кровотеч шляхом тампонування рани та накладання турнікета,
накладання тиснучих повязок на раніше затампоновані рани, відновлення дихальних шляхів,
а також навчились оцінювати ознаки шоку,
та запобігати переохолодженню.
Під час весняних канікул у гімназії було проведено педагогічну раду, де обговорили багато важливих питань.
Відбулися засідання ШМК.
Заслухали творчі звіти вчителів, що атестуються.
З учнями проведено відповідні інструктажі.
Бажаємо мирних та безпечних канікул!!!
Алгоритм дій для осіб, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації
drive.google.com/file/d/16fFrYS92jJ7HYs7AuCpqXPgNbateVplj/view?usp=share_link
Учні 6 класу Запорізької гімназії 111 доєдналися до обласної учнівської екоініціативи "Процвітай, моя Земле". На території школи діти висадили символ України - калину "Київську садову". Рости, калинонько, і прикрашай наш рідний край!
ВІтаємо нашіх Переможців
та Призерів обласних змагань
зі СПОРТИВНОГО ОРІЄНТУВАННЯ
серед учнівської молоді
Балашова Мілана 3 клас - І місце
Левадня Дар'я - 4 клас - І місце
Потапенко Марія 4 клас - ІІ місце
Зайцева Єлизавета 1 клас - ІІІ місце
ВІтаємо нашу призерку Всеукраїнських онлайн-змагань зі СКЕЛЕЛАЗІННЯ.
Державним гімном України є пісня «Ще не вмерла України і слава, і воля» на слова Павла Чубинського і музику Михайла Вербицького.
Державний Гімн України – один з головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Його офіційна музична редакція була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, а текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року.
10 березня для Дня Державного гімну був обраний як день, в який вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» в 1865 році в Перемишлі (Польща). Ним завершили концерт, присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Того ж року вірш уже був надрукований разом із нотами. Твір у виконанні українського оперного співака-тенора Модеста Менцинського був записаний на платівку в Кельнському відділенні «Грамофона» у жовтні 1910 р.
Зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, гімн має особливе значення для всіх і є тою духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за свободу.
Зранку з учнями гімназії було проведено бесіди та виконано гімн України.
9 БЕРЕЗНЯ- ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА
Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.
Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий.
Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований цей грішний світ ...
Тарас Григорович не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий. З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка!
Вчителіта учні долучилися до участі у флешмобі до дня народження Тараса Шевченка
«Шевченко в серці кожного українця».
Встала весна, чорну землю
Сонну розбудила,
Уквітчала її рястом,
Барвінком укрила;
І на полі жайворонок,
Соловейко в гаї
Землю, убрану весною,
Вранці зустрічають.
І вам слава, сині гори,
Кригою окуті!
І вам, лицарі великі,
Богом не забуті.
Борітеся — поборете!
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
...Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять...
Ох, не однаково мені.
Наша дума, наша пісня
не вмре, не загине....
От де, люде, наша Слава,
Слава України!
Флешмоб до дня народження Тараса Шевченка «Шевченко в серці кожного українця»
9 березня 2023 року увесь світ відзначає 209 років від дня народження Великого Кобзаря!!!
Шануймо Генія українського слова!
"Ми вкупочці колись росли,
Маленькими собі любились.
А матері на нас дивились..." Т. Г. Шевченко
Флешмоб від 1 класу до Дня народження Тараса Шевченка
Славімо Тараса!
Тараса Шевченко - постать всім знайома.
І його творчість добре нам відома.
Був кріпаком- а став поетом вільним,
І очевидцем змін у світі мимовільним.
Вірші його читають по всім світі.
Митці, політики, дорослі й діти.
Вшануймо пам'ять вічну Кобзаря!
Художника, поета, бунтаря.
Вивчаймо його творчість і славімо!
І неньку Україну всі любімо!!!
ПАРАД ПІКТОГРАМ
До Дня народження
Тараса Григоровича Шевченка
в рамках ІІ обласного відкритого дослідницького проекту
"Збережи свою ідентичність"
24 лютого 2023 року минув рік від початку повномасштабного збройного вторгнення російської федерації на територію України.
У ці дні українці об’єднуються, щоб знову привернути увагу світової громадськості до війни. Ми, українці, тримаємо оборону й демонструємо волю перемогти ворога, чим доводимо спроможність протистояти російській військовій агресії. Ми дякуємо нашим захисникам і захисницям, Збройним Силам України, Національній Гвардії України, волонтерам.
До річиці повномасштабного вторгнення в рамках тематичної інформаційної кампанії #запоріжжя_незламне# учні початкових класів на ранкових колах і на виховних годинах у обговорень з інтерактивними вправами, співом народних війни активно долучились до запропонованих активностей.
24 лютого учні та педагоги закладу освіти не залишились осторонь: на виховних годинах, уроках історії згадували історичні події, які передували повномасштабному вторгненню росії в Україну, обговорювали з учнямими і усвідомлювали головні наративи річниці війни.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу школярів здобувачі освіти середньої ланки долучились до запису інтерв'ю: "Ваші спогади про перший день війни".
Рік незламності - рік боротьби, мужності та свободи!!!
Ці 12 місяців для кожного українця були вічністю, а страх і сльози переслідували навіть у найсонячніші дні.
Вдячні Меленко Вікторії Олександрівні за організацію та Кіченку Сергію Михайловичу за підтримку влонтерського хабу ЗНВК 111.
Вчителі, учні та мешканці селища згуртувалися та допомагали ЗСУ, переселенцям а також донатили на проекти і вірили в незламність наших воїнів!!!
Гордий і відважний народ України згуртувався в єдиний кулак і впевнено рухається до перемоги, яка обов'язково вже незабаром прийде в наші домівки.
Український державний центр національно-патріотичного виховання запропонував дуже цікавий конкурс у вигляді вікторини.
Майже 50 учнів нашого закладу з задоволенням прийняли в ньому участь.
Патріотичне виховання є складовою національного виховання, головною метою якого є становлення самодостатнього громадянина-патріота України.
Переглянули відео.
Згадуючи і вшановуючи загиблих Героїв Майдану, не забуваймо ні на мить, що їхню справу ми продовжуємо сьогодні на фронті. Вони загинули за те, щоб Україна розвивалася як вільна демократична держава.
І ми виборемо нашу свободу. Слава Україні! Героям слава!
Наші маленькі патріоти вітають усіх з ДНЕМ ЄДНАННЯ! 💛💙
Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності✨.
Учні 1 класу мають золоті рученята та дивують своїми патріотичними аплікаціями. Також вони долучилися до Всеукраїнського онлайн-ланцюгу ЄДНАННЯ.
Здобувачі освіти 1класу залюбки долучилися до святкування
Дня Святого Валентина. 💝
Першокласники вже навчилися вправно виконувати інтерактивні вправи у мережі інтернет. Тому вони з радістю виконали завдання на тему "День Св. Валентина" 💖.
"Для нас це свято дружби, доброти, милосердя один до одного. В такий тяжкий час для нас всіх, ми намагаємося зробити світ краще, а саме даруємо свою любов оточуючим у вигляді гарних аплікацій.💞"
В ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ, згадуємо ВАСИЛЯ ГР. КРИЧЕВСЬКОГО (1873, Ворожба – 1952, Каракас) – відомого українського мистця, емігранта, автора Державного герба України.
Василь Кричевський розпочав свою творчу кар'єру як архітектор на Харківщині. 1917 року разом зі своїм братом Федором та кількома іншими представниками культурно-мистецької еліти поч. ХХ ст. заснував Українську Академію Мистецтв, ставши її першим ректором.
Василь Григорович – автор Держаного герба України. Також свого часу він створив проекти державних печаток і паперових банкнот для уряду Української Народної Республіки.
Йому судилося стати засновником українського національного модерну, адже саме Кричевський у 1903-1908 роках спроектував Будинок Полтавського земства, де зумів поєднати риси світового стилю модерн та українських народних традицій.
Поміж іншого, у 1920-х роках він працював на українських кіностудіях над оформленням кількох фільмів, зокрема "Звенигора" та "Сорочинський ярмарок", а також був затятим колекціонером.
1943 року Василь Григорович емігрував. Певний час жив у Венесуелі, де продовжував писати картини, по пам’яті зображуючи Україну, а також допомагав молодим українським художникам-емігрантам організовувати виставки. Похований Василь Григорович на українському цвинтарі Св. Андрія в місті Бавнд-Брук (штат Нью-Йорк, США).
26 січня 2023 року КЗ «Центр туризму» ЗОР проведенні обласні онлайн-змагання зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді, в яких взяли участь більше 170 учасників. Приємно що до вихованців Запорізької області долучились діти з Дніпропетровської, Донецької, Одеської та Кіровоградської областей.
Учасників розділили на 4 вікові групи: «супер» молодша - до 2012 р.н., молодша – 2011-2010 р.н., середня 2009-2008р.н. та старша
Вітаємо наших переможців та учасників змагань:
Дівчата
І місце – Усатенко Анжеліка, вихованка КЗ "Центр туризму" ЗОР та учениця ЗГ 111
керівник Меленко В. О.
ІІІ місце - Мельник Поліна вихованка КЗ "Центр туризму" ЗОР та учениця ЗГ 111
керівник Меленко В. О.
Хлопці
І місце - Левадній Микола, вихованець КЗ "Центр туризму" ЗОР та учень ЗГ 111
керівник Меленко В. О.
Коли дитина виходячи з театру запитує, коли ми знову сюди прийдемо, розумієш, що немає найкращого показника роботи колективу.
ТЮГ Запоріжжя - Ви Суперові!!!
Бажаємо, щоб високі здобутки у Вашій праці зігрівали серця дітей і згуртували їх на добрі справи. Нехай панує гармонія, любов, повага і розуміння у творчому колективі театру. Зичимо здоровя, сил, енергії, крилатих надій і творчих успіхів.
Глибоко цінуємо Вашу працю.
У Запоріжжі відбувся конкурс дитячих малюнків «Кольори нашої Перемоги»
Вітаємо нашіх учнів, які взяли участь в цьому чудовому заході.
Спасибі велике за чесну і добротну роботу, дякую за ваш ентузіазм, старанність, прагнення до успіху і повну самовіддачу. Будьте щасливі і успішні.
Ми пишаємось вами.
Вітаємо нашіх учнів;
Купцову Яну
Усатенко Єлизавету
Усатенко Анжеліку
Скорик Юліану
ПЕРЕМОЖЕЦІВ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Український каравай"
Відповідно до Указу Президента України №580/2015 про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді., Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України провів заочно Всеукраїнський родинний конкурс «Український коровай»
в рамках Всеукраїнської виставки досягнень юних натуралістів за положенням Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності».
Вітаємо з Днем Соборності України!!!
Правила безпеки для дітей під час війни: комікс-інструкція
В умовах війни батьки та освітяни за допомогою коміксу-інструкції можуть допомогти навіть найменшим дітям дізнатися про важливі правила безпеки: як уникнути зустрічі з міною, що робити у разі обвалу і що взяти з собою в укриття. Виконання цих правил рятує життя – це зараз важливо для кожної дитини в Україні!
Це версія для мобільних пристроїв. Ви можете завантажити її собі на телефону в форматі PDF або версію для роздруківки на А3-А4 форматі за посиланням.
https://adcmemorial.org/uk/pravila-bezpeki-dlya-ditey/
Ви можете залишити заявку на друковану версію коміксу, якщо ви представляєте організацію або заклад, співтовариство, що працює з дітьми. Для цього заповніть анкету за посиланням.
https://adcmemorial.org/.../adcz-memorial-zaproshu%d1%94.../
Комікс доступний на українською, по-русски, хомаи котлярицко, рромайи влахыцко, românește
Проект, який є частиною кампанії #Crossbordershildhoodua, відкритий за підтримки Fondation de France
Освітній портал Алаба, за організаційної підтримки ТОВ «Освітній портал»ТМ https://op.ua, запрошує до участі у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості "Новий рік - рік перемоги".Основна ціль конкурсу - сприяння творчого розвитку дітей навіть у такі буремні часи, а також заохочення юних митців поділитися зі світом своїм баченням про Перемогу.
Частина отриманих організаційних (благодійних) внесків буде направлена на потреби ЗСУ
Інтернет-олімпіади «На Урок» — цікавий інтерактив для учня та зручний інструмент контролю знань школярів для вчителя.
XII Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» — це можливість перевірити свої знання та повторити вивчене у першому півріччі. На вас чекають захопливі інтерактивні завдання, гарантовані нагороди для кожного!
Конкурс для дошкільнят та учнів 1-11 класів
«Цифрова грамотність»
Неможливо уявити сьогодення без цифрових технологій. Вони супроводжують нас на кожному кроці й можуть не тільки сприяти ефективній роботі, спілкуванню чи навчанню, а й допомогти бути в тренді всіх процесів глобалізації та діджиталізації.
Мета конкурсу
підвищити рівень цифрової грамотності, викликати інтерес учнів до навчання й розвитку; систематизувати й розширити знання про користування гаджетами, а також інтернетом, соціальними мережами та іншими цифровими технологіями.
Конкурс для тих, хто щороку з нетерпінням чекає зимової казки, яку приносять традиційні свята. Учні 1–11 класів зможуть дізнатися багато нового про українські зимові традиції.
Щоб отримати нагороди, учасникам потрібно знати, хто такий святий Миколай, як українці відзначають Новий рік, Різдво та Водохрещу, якими обрядами супроводжуються ці святкування, які ще свята ми зустрічаємо взимку.
Головна мета нашого конкурсу — сформувати цікавість до вивчення народних традицій, допомогти школярам краще зрозуміти значення кожного свята та подарувати віру в різдвяну казку. Доступ до завдань з 13 грудня по 19 січня
Сонях пам’яті: акція у Запоріжжі, присвячена Дню пам’яті захисників України
Соняшник – символ скорботи за загиблими героями.
Протягом листопада гуртківці «Джура» приймали участь у Всеукраїнській акції «Сонях пам’яті».
27 вересня 2022 року відбулися Відкриті онлайн змагання Запорізької області з надання першої (домедичної) допомоги серед учнівської молоді. Нарешті ми отримали довгожданні нагороди.
Вітаємо наших ПЕРЕМОЖЦІВ!
У змаганнях взяли участь 193 учня з м. Запоріжжя, Вільнянська та Василівки Запорізької області, а також м. Кривого рогу Дніпропетровської області
В умовах війни наші діти вчаться таким необхідним навичкам, як домедична допомога, яка знадобиться не лише у військовій ситуації, а також і в туристичних подорожах та повсякденному житті. Накласти пов’язку, обробити рану, правильно надати першу домомогу чи навіть транспортувати потерпілого за необхідності - всі ці навички та вміння.
Завершено Обласний фотоконкурс «Туризм без меж»
Усі бажаючі могли взяти участь у конкурсі, розмістивши свої фотороботи в соціальній мережі Instagram на тему «Мої туристичні навички». На світлинах можна було побачити як діти працюють з картою, ставлять намет, вміють веслувати, беруть участь в змаганнях та багато іншого.
Вітаємо переможців, які набрали найбільшу кількість вподобайок:
І місце – Богуш Віталій
ІІ місце - Мельник Поліна
ІІІ місце - Кауля Микола
Туристи – це не просто вид діяльності, це спосіб життя. Туризм буває різним: для дітей, для дорослих, для літніх. Але він обов'язково цікавий всім, так як дає масу нових відчуттів!
Шановні учні, батьки!
Ми раді вас вітати з початком нового навчального року! Хочеться всім побажати цікавих подорожей по Країні Знань, і головне – під мирним небом нашої України! Бажаємо підкорити нові вершини знань та зустріти надійних друзів.
ДЕНЬ ЗНАНЬ завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей: вчителів, учнів, батьків, наших друзів. Свято, яке якимось неймовірним дивом об’єднує всі покоління.
Ось і настав цей день. 1 вересня — День знань і старту нового 2022/2023 навчального року!
На жаль, це світле і радісне свято проходить у воєнний час. Але навіть під час війни наші діти продовжують вчитися, бо саме якісна освіта може укріпити їхнє відчуття і розуміння української ідентичності та підготувати до успішного творення власного життя, власної родини і своєї країни.
від 31.08.2022 №376
2022-2023 навчальний рік розпочинається виключно за дитсанційною формою навчання.
Відповідальний бізнес активно долучається до вирішення актуальних питань сфери освіти.
Видавництво «Ранок» за сприяння МОН і міжнародних партнерів прагне підтримати учнів, які мають право здобувати якісну системну освіту. Учням і педагогам видавництво надає відкритий доступ до електронних підручників для 1-5 класів з усіх предметів.
Незалежно від місця перебування здобувачів освіти та вчителів, вони можуть вільно використовувати унікальний контент. Учні та вчителі отримають матеріали для відпрацювання необхідних навичок, а також доступ до чисельної мультимедійної бази контенту.
Безоплатний доступ до підручників можна отримати на сайті
Міністерство охорони здоров’я спільно з дитячою психологинею Світланою Ройз підготували поради для батьків. Рекомендації допоможуть впоратися з викликами, що можуть виникнути під час повернення до навчання.
Важливо памʼятати, що стрес і навколишні умови (війна та COVID-19) продовжують впливати на нас. Це позначається зокрема й на навчальних навичках, здібностях і можливостях дітей. Слід із розумінням і терпінням ставитися до можливих труднощів у навчанні: зниженої концентрації, відстороненості, погіршення памʼяті тощо. До цього треба бути готовими дітям, вчителям і батькам. Це нормально та тимчасово, ніхто не невдаха – поясніть це дітям.
Експерти ЮНІСЕФ підготували відеоінструкцію для батьків, які обрали для своїх дітей очне навчання у школі.
Інструкція допоможе говорити про евакуацію під час сигналу сирени в закладі. У такі моменти представники школи повинні діяти злагоджено, а кожен учень мусить розуміти алгоритм власних дій.
МОН разом із ЮНІСЕФ дбає про те, аби кожна школа була безпечною для здобувачів освіти. За таких умов діти зможуть навчатися та розкривати потенціал навіть в умовах війни.
1 вересня 2022 року у прямому ефірі інформаційного телемарафону відбудеться Всеукраїнський урок «Повертаюся до навчання» за участю Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, Тіни Кароль, Євгена Клопотенка, Тараса Тополі та Олександра Педана.
Метою ініціативи є мотивування учнів повернутися до навчання. Варто зазначити, що українська система освіти модернізується та стає більш привабливою та комфортною для молоді.
Урок розпочнеться о 9:00.
Організаторами є Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти в партнерстві з Гете-Інститутом Федеративної Республіки Німеччини.
Пам'ятати усіх і кожного...
Завдяки яким ми можемо жити, працювати, чекати на Перемогу, радіти, сумувати, планувати і мріяти.
Бо їхні плани і мрії вже так навічно і залишаться лише планами і мріями - заради того, щоб така можливість була у нас.
Низький уклін.
Навіки Слава.
Щорічно в Україні 29 серпня відзначається День пам'яті Захисників України, загиблих за незалежність і свободу нашої країни. Дата події обрана невипадково, адже в цю дату сталася Іловайська трагедія, в якій трагічно загинули українські військові.
День пам'яті Захисників України-Історія пам'ятного дня
Дата встановлена указом Володимира Зеленського в 2019 році в пам'ять про трагічні події 29 серпня 2014 року в Іловайську Донецької області.
З середини серпня в місті точилися запеклі бої між окупантами та військовими ЗСУ. 24-25 серпня українські батальйони потрапили в оточення. 28 серпня в результаті переговорів було прийнято рішення про виведення українських захисників через "зелений коридор".
Однак 29 серпня російські військові відкрили вогонь по евакуаційній колоні. За офіційними даними, 366 українських воїнів загинули, 429 - отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 - потрапили в полон.
Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 01.08.2022 №1371 внесено зміни до Санітарного регламенту, які стосуються дистанційного навчання в умовах воєнного стану.
У змінах зазначено, що в умовах воєнного стану, для учнів, які перебуваючи за кордоном здобувають освіту у другу зміну, початок занять повинен бути не пізніше 16:00 години.
В умовах воєнного стану, для учнів 1-4 класів, які здобувають освіту перебуваючи за кордоном, допускається організація дистанційної форми навчання у другу зміну.
В умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:
1-2 класів - 2 навчальних занять по 30 хвилин або 3 - по 20 хвилин;
3-4 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 30 хвилин, або 4 - по 20 хвилин;
5-6 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 35 хвилин, або 4 - по 25 хвилин;
7-9 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 40 хвилин, або 4 - по 30 хвилин, або 5 - по 25 хвилин;
10-11 класів - 3 навчальних занять по 45 хвилин або 4 - по 35 хвилин, або 5 - по 30 хвилин, або 6 - по 25 хвилин.
РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО.
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!
Від 1 серпня вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років, зможуть зареєструватися для участі в сертифікації.
Реєстрація триватиме до 15 серпня 2022 року (включно) та проходитиме у два етапи:
основний (1-8 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
додатковий (9-15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 учителів).
Реєстрацію вчителів буде припинено достроково, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.
Докладніше про заповнення реєстраційної картки-заяви на сайті bit.ly/3voV8de Український центр оцінювання якості освіти.
Цьогорічний початок навчального року передбачає безпрецедентні заходи для безпечного освітнього середовища від дотичних органів влади. З цією метою в МАС розробили посібник «Абетка з безпеки» для школярів середньої школи.
У книжці зібрані поради, відповіді на найактуальніші питання щодо воєнного стану, роз'яснення і рекомендації, які допоможуть дітям, батькам, викладачам зберегти здоров’я і життя.
Посібник «Абетка з безпеки» для школярів середньої школи можна переглянути онлайн на сайті МВС.
Представники МОН спільно з Міністерством внутрішніх справ, Державною службою з надзвичайних ситуацій і Національною поліцією запропонували керівникам обласних військових адміністрацій, Київської міської військової адміністрації, закладів вищої та фахової передвищої освіти враховувати в роботі Інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладу освіти до нового 2022/23 навчального року та опалювального сезону.
Міністерство освіти і науки України підготувало інформацію щодо особливостей організації нового 2022/23 навчального року та рекомендації першочергових кроків із підготовки до нього.
Відповідно до постанови КМУ від 24 червня 2022 року №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», навчання в ЗЗСО традиційно розпочнеться в День знань (1 вересня). Освітній процес у школах триватиме до 30 червня 2023 року. Заклади фахової передвищої та вищої освіти самостійно визначають дати початку та завершення навчального року.
Шановні учасники освітнього процесу, 11.07.2022 о 17.00 у форматі конференції буде проведено звітування директора. Запрошуються всі бажаючі
Звіт директора
Пʼятниця, 11 липня · 17:00 – 18:00
Кіченка Сергія Михайловича