Харчування

https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/Kharchuvannya/2021/10/20/Panel.1.Dnipro/Spiker.5-Klopotenko.pdf


В Україні розпочала роботу платформа про здорове харчування у школах «Знаїмо» –znaimo.gov.ua

Платформа містить всю ключову інформацію про реформу, нормативно-правову базу, навчальні матеріали, підказки про реформу тощо. Основне завдання платформи – інформувати освітніх управлінців, керівників закладів освіти, педагогів та батьків про зміни в системі харчування та найкращі практики організації харчування у школах.

Назва «Знаїмо» розшифровується як «знаємо, що їмо».


ВСЯ КЛЮЧОВА ІНФОРМАЦІЯ – НА «ЗНАЇМО»

Насамперед нагадуємо, що працює портал про здорове харчування в українських закладах освіти – «Знаїмо». На ньому зібрано багато корисної інформації як для засновників і керівників закладів освіти, так і для вчителів, медпрацівників, учнів і батьків. Інформація на платформі постійно оновлюється.

До прикладу, ось матеріали з порталу, які можуть стати у нагоді вже сьогодні:

КОРИСНІ ВІДЕО ВІД ЕКСПЕРТІВ

У доступі – новий спецвипуск «Освітнього маркера» від проєкту DECIDE, дивіться його за посиланням. Тут на запитання про реформу шкільного харчування відповідають експерти МОЗ, Мінрегіону, МОН і Держпродспоживслужби, Національної асоціації громадського харчування, ГО «Батьки SOS» і соціального проєкту «Нове шкільне харчування» (CultFood).

Як правильно облаштувати харчоблок у закладі освіти – дізнавайтеся за допомогою 3D-туру за посиланням. Нагадуємо, вимоги до облаштування харчоблоку в закладі освіти прописані в Державних будівельних нормах, санітарних регламентах і гігієнічних вимогах до приміщень харчоблоків.

Як організувати харчування в закладі освіти, можна дізнатись ось тут. У відео – про режими, графік, способи та форми організації шкільного харчування. Адже кожен заклад освіти – унікальний за своїми особливостями освітнього процесу. І вони впливають як на режим роботи, так і на організацію харчування.

А у цьому відео детально розказали, хто і за що відповідає в системі шкільного харчування. Тут – про роль міністерств, засновників, керівників закладів освіти, медичних працівників та працівників їдальні, а також постачальників і батьків у системі шкільного харчування.

Також радимо переглянути вебінар про те, як впровадити нове меню і дотримуватися інших документів, від Тетяни Скапи, керівниці експертної групи Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності МОЗ. Це можна зробити ось тут.

БАНЕРИ ПРО РЕФОРМУ – НА САЙТІ ВАШОЇ ШКОЛИ

Ви маєте можливість завантажити яскраві банери про реформу шкільного харчування та портал «Знаїмо», щоб розмістити на сайті або у соцмережах вашої школи.

Наприклад, ось такий ⬇️

Це допоможе більшій кількості освітян, учнів та їхніх батьків дізнаватись про корисне та здорове харчування.

Завантажуйте банери різних розмірів і кольорів за цим посиланням.

ДІЛІТЬСЯ СВОЇМ ДОСВІДОМ

Якщо у вас вже є досвід впровадження реформи шкільного харчування, який може бути корисним вашим колегам в інших школах, будемо вдячні, якщо поділитесь ним. Це можна зробити, надіславши листа на мейл znaimo@mon.gov.ua.

А редакція порталу «Знаїмо» допоможе максимально пошитири його, і цим – допомогти розвитку реформи!

– – –

Також традиційно маємо кілька важливих новин від МОН та ЮНІСЕФ

На платформі Learning Passport з’явилися нові курси з української та ромської мов. Ці матеріали стануть у нагоді до Дня рідної мови, що відзначається 21 лютого:

Отримати доступ до матеріалів можна, пройшовши попередню авторизацію на платформі Learning Passport.

17 та 18 лютого всі школи України проводять Всеукраїнський урок з медіаграмотності. Ця ініціатива – частина невідкладних заходів з консолідації українського суспільства. Всеукраїнський урок з медіаграмотності проводиться на державному рівні вперше. Його організовує Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики спільно з Міністерством освіти і науки.

Школам запропоновано скористатися навчальними матеріалами з медіаграмотності на онлайн-платформі національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» – filter.mkip.gov.ua. Про найпопулярніші матеріали «Фільтра» та деталі щодо ініціативи читайте ось тут.

16-25 лютого триватимуть онлайн-презентації авторських концепцій підручників для 5 класу, поданих на конкурсний відбір. Представники авторських колективів розкажуть про особливості реалізації модельних навчальних програм за створеними підручниками, охарактеризують специфіку й унікальність нових навчальних видань.

До участі в презентаціях запрошуються педагогічні працівники, учні та батьки. Трансляція відбуватиметься на YouTube-каналі ІМЗО. Графік онлайн-презентацій – за посиланням.


Меню погоджене.pdf
Організація харчування учнів.docx

Організація харчування учнів в ЗНВК №111

Громадський контроль.pdf

Про створення комісії громадського контролю у 2021/2022 н.р.

про затвердження плану заходів по харчуванню на 2019-2020.pdf

План заходів щодо забезпечення безпечного харчування

про виконання плану заходів по харчуванню.pdf

Звіт до плану заходів по забезпеченню безпечного харчування

Памятка.docx

Пам'ятка для батьків

Заборонені продукти.docx

Заборонені продукти

Консульт для батьків з харчування.docx

Режим харчування вдома

ПРОФІЛАКТИКА КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ.docx

Профілактика кишкових інфекційних захворювань

Здорове хорчування.docx

Здорове харчування

Правила дитячого харчування влітку.docx

Правила дитячого харчування влітку

Раціональне харчування дошкільників.docx

Раціональне харчування

Дієтичне харчування.docx

Організація дієтичного харчування

Алергени.docx

Алергени