Методична робота

Навчатись якісно й повноцінно під час відключень електрики – чи не найбільший виклик для освітньої системи України протягом останніх місяців. Тож зібрали для вас цифрові інструменти, які працюють навіть тоді, коли у вас чи учнів немає доступу до інтернету.

Методичні рекомендації щодо заповнення сторінок класного журналу в 5 класах закладів загальної середньої освіти (ОНОВЛЕНО)

Шановні вчителі!відкрита реєстрація на участь у міжнародному проєкті «Освіта долає кордони».Означений проєкт об’єднує всіх небайдужих педагогів, які навіть під час воєнного стану в Україні переймаються якістю освітнього процесу та прагнуть до особистісного та фахового саморозвитку. Сьогодні багато українських педагогів виїхали і працюють за кордоном, з іншого ж боку, українські діти долучаються до дистанційного навчання, перебуваючи в інших країнах або навіть відвідують школи за кордоном. При цьому всі учасники освітнього процесу отримують неймовірний новий досвід.Цільова авдиторія: педагогічні працівники початкової школи, вчителі іноземної мови, керівники закладів освіти.
Тривалість проєкту: травень - червень 2022
Очікуваний результат: збагачення досвідом та підвищення професійного рівня щодо використання новітніх технологій в закладах освіти України та Європи в умовах сучасних реалій.
Вартість освітньої послуги: проєкт реалізується на безоплатній основі.
Документ, що видається: сертифікат комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Запорізької міської ради про участь у проєкті (14 год.) Посилання на реєстрацію:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfDj0aSAO_OsCRqr_8zUo_h45Tfti1O2NN0gQrRdUOcXpcWNQ/viewform
Серія вебінарів від Українського інституту розвитку освітиПід час серії вебінарів «Професійні спільноти: кращі міжнародні практики» міжнародні експерти й експертки презентують свій досвід діяльності у Фінляндії, Грузії, Молдови, Норвегії, Словенії та Хорватії.Проведення вебінарів планується щоп’ятниці.Усі деталі, зокрема покликання на реєстрацію, шукайте на фейсбук-сторінці Українського інституту розвитку освіти.Захід організовує команда Українського інституту розвитку освіти спільно з Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Європейського центру імені Вергеланда (The European Wergeland Centre/EWC) та Міжнародної асоціації «Крок за кроком» (International Step by Step Association/ISSA).

Нобелівські лауреати та Мала академія наук запрошують на онлайн-лекції

Відомі міжнародні вчені вирішили підтримати українських дітей і дорослих по-науковому і натхненно за цих буремно-сиренних часів.

Розклад на травень уже можна знайти за покликанням https://man.gov.ua/online-projects/lekciyi-majbutnsogo

Серед запрошених науковиць і науковців Ширін Ебаді, Крейґ Мелло, Джордж Сміт, Естер Дюфло, Йоахім Франк, Райнер Вайс, Емманюель Шарпантьє.

Усі лекції, які відбулися у квітні, можна переглянути в записі за цим самим покликанням.

Мова лекцій англійська (оригінал) + українська (синхронний переклад).

У рамках EdCamp-академії, яка вже зовсім скоро порадує вас новим розкладом занять, ми створили тематичний канал «Дорослі в ресурсі заради дітей».

У ньому — практичні поради та інструменти, які допоможуть не «загубити» дітей під час війни, налагодити комунікацію, відволіктися від тривожних подій та зблизити батьків і дітей.

Щоденно ми публікуємо цікаві ігри, які сприятимуть розвитку їхньої креативності і творчості, та натхненні казки, які будуть чудовим приводом для роздумів і діалогу.

Приєднатися до телеграм-каналу можна за цим покликанням:

Навчальні вебінари з мінної безпеки (сертифікат про підвищення кваліфікації – опціонально)

Дехто з українців і українок починають повертатися до своїх домівок. Але варто пам’ятати про те, що будь-яка звільнена від ворогів територія забруднена великою кількістю вибухонебезпечних предметів.

Для того, щоб ми усвідомлювали ризики, які чатуватимуть на нас, EdCamp Ukraine разом із Національним агентством з питань запобігання корупції знайшли крутезну експертку Юлію Чикольбу, яка терміново розробила навчальну програму «Помічай, упізнавай, поводься безпечно: підвищення обізнаності про ризики вибухонебезпечних предметів».

26 квітня відбувся перший тренінг — базовий інструктаж про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами і моделі безпечної поведінки для дорослих.

9 листопада, до Дня української писемності та мови, ініціатива «Навчай українською» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra запрошує на онлайн-зустріч «Українська. Історії зірок».

Відбудеться трансляція на освітній платформі Edera.

10 ідей для онлайн-навчання від українських учителів

https://nus.org.ua/articles/10-idej-dlya-onlajn-navchannya-vid-ukrayinskyh-uchyteliv/

Вербальне оцінювання учнів: фрази, які стануть у пригоді вчителю

Семінар "Формувальне оцінювання - шлях до успішного навчання "

https://naurok.com.ua/prezentaciya-do-seminaru-formuvalne-ocinyuvannya---shlyah-do-uspishnogo-navchannya-208624.html

Онлайн-курс для вчителів про сучасні практики оцінювання

ОНЛАЙН-КУРС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ТА КЕРІВНИКІВ ШКІЛ ПРО ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Онлайн-курс для вчителів та керівників шкіл про дистанційне навчання та застосування технологій дистанційного навчання в умовах карантину.

Вчителі долучилися до перегляду вебінару від "Всеосвіти": "Конструктор уроків, схвалений грифом МОН. Сучасний та якісний інструмент для навчання."

«Всеосвіта» - спільнота активних освітян, саме тому місія полягає у прагненні надихати педагогів та їхніх учнів до професійного та особистого зростання, а також робити усе можливе, щоб реалізація педагогічної діяльності стала більш зручною і приємною. Було створено розділ Конструктор уроків за допомогою якого будь-який педагог зможе створювати домашні завдання онлайн та онлайн-уроки.


Для чого вчителям SWOT-аналіз і як його робити

Добридень!

Команда EdCamp Ukraine ВІДКРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЮ на Онлайн-толоку #5/2021 – «Гідність, права, здоров’я у Новій українській школі», яка відбудеться 28 жовтня (четвер) з 11:00 до 19:30.


Звертаємо Вашу увагу, що Ви можете зареєструватися на подію ДО 12:00 години 26 жовтня (вівторок) через Національну платформу можливостей професійного розвитку педагогічних працівників «EdWay» за покликанням: https://edway.in.ua/uk/mpk/280/detail/.

Розклад події у PDF-форматі ось тут http://bit.ly/agendaonlinetoloka11edcamp.


Устигніть ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ до участі в Онлайн-толоці EdCamp Ukraine: для розуму і серця #5/2021 ДО 12:00 години 26 жовтня (вівторок) за одним із покликань:

https://edway.in.ua/uk/mpk/280/detail/ – через Національну платформу можливостей професійного розвитку педагогічних працівників «EdWay»,

http://bit.ly/applyonlinetoloka11edcamp – через гугл-форму.


Запрошуємо приєднатися вчителів математики та інформатики

Адаптація і соціалізація дітей з особливими освітніми потребами в умовах дитячо-учнівського колективу.

20 жовтня о 18.00

Блог вчителів суспільно-гуманітарних предметів

howareyou777.blogspot.com

Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів

Команда проєкту “Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти”, разом із онлайн-платформою Прометеус, розробили онлайн-курс для викладачів ЗВО.

На цьому курсі викладачі зможуть подивитися на власне викладання через призму академічної доброчесності, дізнатися теоретичні основи, а також опанувати практичні інструменти, які допомагають посилити культуру академічної доброчесності.

Курс складається з 6 модулів:

  • Модуль 1. Концепція академічної доброчесності у вищій освіті.

  • Модуль 2. Методики викладання: сприяння академічній доброчесності.

  • Модуль 3. Дизайн освітніх програм та курсів з фокусом на академічну доброчесність.

  • Модуль 4. Основи академічного письма і доброчесності.

  • Модуль 5. Дизайн системи оцінювання для підвищення академічної доброчесності.

  • Модуль 6. Науковий керівник – роль та місце у формуванні культури академічної доброчесності.

Онлайн-курс закінчується фінальним тестування, за прослуховування курсу передбачено сертифікат.

Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів

20210924_145459.pdf