ВИХОВНА РОБОТА
ВИХОВНА РОБОТА
День єднання відзначається 16 лютого, започаткований за тиждень до повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році.День єднання є молодим святом. Цього року ми святкуємо його лише вчетверте. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.
Працівники та учні ЗГ №111 ЗМР напередодні свята підтримали Збройні Сили України, долучившися до збору на прилад нічного бачення для евакуаційної автівки для бійців110 бригади ТРО, яка захищає Запорізьку область.
Всесвітній день дитини є щорічним днем дій ЮНІСЕФ «в інтересах дітей за участю самих дітей». Щороку 20 листопада в день річниці прийняття Конвенції про права дитини діти в усьому світі виконують певні ролі в сфері політики, бізнесу, засобів масової інформації, спорту, розваг, шкільного навчання і інших областях, якими зазвичай керують дорослі.
Є багато способів приєднатися до глобального святкування прав дітей у Всесвітній день дитини.
В рамках проведення тижня інклюзивного навчання у ЗГ №111 учні з ООП,їх бетьки та корекційні стали учасниками квесту "Казкова феєрія".
Дякуємо всім, хто подарував діткам радість та запалив вогник щастя у їхніх очах!!!
Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення Росії. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об'єднатися заради перемоги.
Ці 1000 днів – саме той час, коли кожен українець, незалежно від свого віку, професії чи місця проживання, став невід'ємною частиною боротьби за незалежність та гідність. Цей період нерівного протистояння, де ворог переважає за чисельністю та ресурсами, але не здатний подолати нашу незламність, віру та готовність боротися до перемоги.
З нагоди 1000 днів війни в Україні, 19 листопада, в навчальному закладі проведено години спілкування та он лайн фото виставку.
Європейський день шкільного спорту
ВчителЬ фізичної культури Вікторія МЕЛЕНКО та класні керівники початкових класів Лілія СКАЧКО,Ірина ПІНЧУК, Валентина ЗАЙЦЕВА, Наталя ВЕСЕЛОВСЬКА та чудові, активні та спортивні учні стали частиною цієї міжнародної ініціативи. Руханки, активні перерви, гімнастичні та загальнорозвивальні вправи, рухливі ігри під час дозвілля, фізкультхвилинки під час навчальних занять — так було відзначено Європейський день шкільного спорту 2024.
31.10.2024 гуртківці нашої гімназії на екскурсії разом з батьками.
Щиро дякуємо працівникам ботанічного саду за гостинність. Цей день подарував кожному з нас величезне задоволення та натхнення, відкрив нам інший світ, який разюче відрізняється від урбаністичного простору.
Чекаємо з нетерпінням на наступну зустріч у ботанічному саду! Хто хоче з нами , приєднуйтесь, не пошкодуєте.
27.10.2024 року учні гімназії діти відвідали музей , де прослухали пізнавальну лекцію про рослинний та тваринний світ острова Хортиця.
А також прийняли участь у виготовленні оберегів для наших незламних військових ЗСУ.
Слава Україні та її героям!
День визволення України від фашистських загарбників. 80 років тому понад мільйон синів і доньок України поклали своє життя за визволення Батьківщини від фашистських окупантів. 28 жовтня 1944 року останній фашистський солдат залишив найзахідніший регіон України – Закарпаття.
Цей день символізує остаточне вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників з території України. Важливі битви, які відбулися на українській землі, мали вирішальне значення для звільнення Європи від нацизму.
10 цікавих фактів про гарбузи
Насправді гарбуз або кабак (лат. Cucurbita) — це величезна ягода, вага якої може сягати кількох сотень кілограмів.
Батьківщина гарбуза — Мексика, там його вживали ще 8000 років тому. З відкриттям Америки, смачний плід набув популярності й у Європі.
Гарбуз вкрай невибагливі до умов, в яких їй належить рости – цю культуру успішно вирощують по всій земній кулі, за винятком Антарктиди.
Гарбуз є своєрідна різним «еліксиром молодості» завдяки вмісту в ній вітамінів А і Е, що дозволяє боротися з ознаками старіння.
У гарбузі також міститься вітамін Т, який допомагає організму засвоювати важку їжу, що робить її прекрасним гарніром.
Квітки гарбуза не тільки красиві, але і цілком їстівні.
Гарбузовий сік є натуральним снодійним засобом.
М’якоть гарбуза здатна зняти біль при опіках.
У давнину в Україні гарбуз був частиною сватання – помаранчевий плід вручали незавидною женихам.
Найпопулярніше застосування гарбузів не зовсім зв’язане з їх поїданням. Світильник Джека, який виробляють на Гелловін, прийшов до нас з Ірландії та тепер вже тісно пов’язаний з осіннім сезоном.
В рамках проведення Дня Гарбуза на уроці англійської мови учні ознайомилися з життєвим циклом гарбуза, обговорили його користь для організму. Попрацювали онлайн (розфарбовували плоди), побували мисливцями за гарбузами та навіть виконали дихальні вправи з йоги "гарбузодихання".
Любіть українську мову!
Плекайте українську мову!
Говоріть українською!
Українська мова — одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і скарб.
27 жовтня відзначають День української писемності та мови. У цей день вшановується пам’ять Преподобного Нестора Літописця (письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря), з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.
Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців — «Повісті минулих літ», яка була завершена близько 1113 року.
За час свого існування українська пережила не менше пів тисячі циркулярів та указів, постанов і ухвал, розпоряджень та наказів про заборону. Але вона вистояла! І сьогодні, маючи безпрецендентну підтримку за всі роки новітньої історії незалежності, пішла у свій вирішальний контрнаступ. Кожен, говорячи українською, наближає Перемогу!
Наша мова тісно пов’язана зі старослов’янською. Окремо вона почала виділятися у VI–VII ст. З XI ст. співіснувало дві мови: розмовна староукраїнська та літературна або церковнослов’янська.
З кінця XVI ст. і до початку ХІХ ст. в Україні використовувалася система письма під назвою «козацький скоропис», у якій начертання деяких букв відрізнялися від прийнятих у кирилиці. За приблизними підрахунками річний документообіг канцелярії останньої Запорозької Січі складав близько 4 тис. документів. За приблизними підрахунками, одному писарю на день необхідно було від 60 до 100 пер, швидкість письма скорописом могла складати більше 1000 літер за годину. Як свідчать джерела, «за освіченість і поведінку їх (канцеляристів)» дуже шанували і нерідко запорошували за гетьманський стіл. Із їхнього стану формувалася українська адміністративна еліта.
Уявлення про письмову українську мову тієї доби нам дають козацькі документи та літопис Самійла Величка, козацького канцеляриста. Автор вів його тогочасною офіційною діловою українською мовою, якою писалися гетьманські універсали, інші офіційні документи. Вона наближена до сучасної української, але все ж не тотожна їй, містить слова, які вийшли з ужитку.
З виходом «Енеїди» І. Котляревського у 1798 р., написаної розмовною мовою, розпочинається новий етап розвитку української літературної мови. У 1906 р. українську мову офіційно визнає Російська Академія наук. У період визвольних змагань (1917–1920 рр.) українська мова знову стає державною, але вже на початку 30-х рр. відбувається русифікація української мови, звужується її сфера вживання.
Після проголошення незалежності України 24 серпня 1991 р. вкотре розпочинається відродження української державної мови.
Зараз як ніколи ми усвідомлюємо важливість саме рідної мови для кожного українця, бо саме в мові людина виявляє свою приналежність до певної культури. Тож говорімо українською та шануймо її!
Запорізька гімназія № 111 долучилася до написання Радіодиктанту національної єдності - 2024 з метою популяризації української мови, підвищення мовної грамотності, зміцнення національної ідентичності, поширення та розвитку української мови в усіх сферах життя.
Радіодиктант національної єдності -це чудова можливість підтримати українську мову та продемонструвати єдність нашої нації.Текст Радіодиктанту 2024 "Магія голосу" підготувала письменниця Оксана Забужко, а читав його поет та військовий Павло Вишебаба.
#ОсвітаЗапоріжжя#Диктант2024
#Запорізькагімназія111
МУЗЕЙНІ УРОКИ ДЛЯ УЧНІВ ЯК ІНОВАЦІЙНА МЕТОДИКА НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ НА УРОКАХ ІСТОРІЇ.
Учні нашої гімназії відвідали цікавий урок з історії нашого краю, та з задоволенням пройшли квест.
В наш час музейна педагогіка розвивається в багатьох країнах світу, удосконалюються її форми і методи роботи з дітьми та молоддю.
Музейна освіта може розумітися як просвітницька діяльність у музеї, що активно сприяє процесу виховання особистості. Її результати сприяють формуванню нового способу мислення, та підвищенню мотивації до навчальної діяльності, що відповідає сучасним тенденціям особистісно-орієнтованої освіти.
Процес взаємодії школи і музею має відбуватися у тісній співпраці вчителів і музейних спеціалістів з метою створення інтересу щодо нової, надзвичайно корисної і цікавої справи.
Дякуємо працівникам Запорізького музею "Місто за порогами" - Ви неймовірні!
«Україна – це Європа», – саме з цього гасла розпочався доленосний для нашої країни Євромайдан. П’ять років потому, 22 листопада 2018 р. Верховна Рада підтримала у першому читанні зміни до Конституції, які закріплюютьнезмінний курс України в ЄС.
Ведучий програми
"Світ ідей для дітей" розповів нашим учням про традиції святкування Різдва та Нового року
країн Європи
Великобританія це країна з багатою історією, культурою та традиціями, які протягом багатьох років формувалися під впливом видатних діячів, як рідної країни, так і сусідніх держав.
Нідерланди у перекладі означають «нижні землі», що відображає географічні дані держави. Велика частина території знаходиться нижче рівня моря.
Нідерланди одна з найбільш самобутніх країн північно-західної Європи. Поєднання сивої давнини і сучасності, морські порти і канали, старовинна архітектура, плантації тюльпанів, дерев'яні млини, унікальні сорти сиру приваблюють сюди туристів з усього світу. Одним з головних символів країни вважаються дерев'яні черевички «кломпи», а мистецтво їх виготовлення голландська традиція донесла до сучасності. Нідерланди - країна вітряних млинів. Тут їх більше 1180. А ще вона є першою у світі з вирощування та експорту тюльпанів.
Хоч Амстердам і вважається офіційною столицею держави, але фактичною столицею вважається Гаага, де розташовано уряд, парламент і королівська резиденція. Нідерланди часто називають Голландіею, але північна і південна Голландія - це всього лиш 2 провінції з 12.
Нідерланди - батьківщина багатьох світових художників, таких як Рембрандт, Ян Вермер, Вінсент Ван Гог або Піт Мондріан
Нідерланди у перекладі означають «нижні землі», що відображає географічні дані держави. Велика частина території знаходиться нижче рівня моря.
Нідерланди одна з найбільш самобутніх країн північно-західної Європи. Поєднання сивої давнини і сучасності, морські порти і канали, старовинна архітектура, плантації тюльпанів, дерев'яні млини, унікальні сорти сиру приваблюють сюди туристів з усього світу. Одним з головних символів країни вважаються дерев'яні черевички «кломпи», а мистецтво їх виготовлення голландська традиція донесла до сучасності. Нідерланди - країна вітряних млинів. Тут їх більше 1180. А ще вона є першою у світі з вирощування та експорту тюльпанів.
Хоч Амстердам і вважається офіційною столицею держави, але фактичною столицею вважається Гаага, де розташовано уряд, парламент і королівська резиденція. Нідерланди часто називають Голландіею, але північна і південна Голландія - це всього лиш 2 провінції з 12.
Нідерланди - батьківщина багатьох світових художників, таких як Рембрандт, Ян Вермер, Вінсент Ван Гог або Піт Мондріан
Мальта - це розвинена держава, розташована в Середземному морі на островах Мальта, Гозо, Святого Павла і Філфла. У складі Мальти також знаходяться ще кілька невеликих незаселених островів. Найближчими до Мальти територіями будуть італійський острів Сицилія і північноафриканська держава Туніс. Так як Мальта тривалий час була колонією Великобританії, то і в 21 столітті на островах цієї країни в ходу англійська мова,яка вважається офіційною поряд з мальтійською. Першими жителями Мальти були фінікійці, які є предками сучасних мальтійців. Згодом, мова мальтійців зазнала змін, піддавшись сильному впливу англійської та італійської мови.
Загальна площа Мальти невелика і складає всього 316 квадратних кілометрів. Столицею республіки Мальта є заснований в 1566 році місто Валлетта, що нараховує лише 9000 жителів.
А чи знали ви що у Франції практикують шлюб з покійним. Відзначають все це трюфелями (найдорожчими грибами). А устриці спочатку були їжею бідняків ?! Ось як живуть у Франції :)
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
МИ РІЗНІ, АЛЕ МИ – РІВНІ
Міжнародний день толерантності — день, який відзначається 16 листопада в усьому світі й покликаний шанувати рівність всіх людей, незалежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду. Здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих - невід'ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Зростаємо і навчаємося бути толерантними змалечку!
Запорізька гімназія №111 долучилась до проведення 2 етапу Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху, що проходив з 13 по 19 листопада. Вчителями було проведено інформаційні хвилинки, вікторини, бесіди. Учні взяли участь у Всеукраїнському онлайн-конкурсі "Безпека на дорозі", де продемонстрували знання правил дорожнього руху і посіли 1 та 3 місць
Всеукраїнський онлайн- фестиваль "На зустріч Успіху"
Всеукраїнський онлайн конкурс до Дня писемності та мови.
Вітаємо нашіх учнів, які довели всім нам. "Не вмре мова солов'їна ніде і ніколи, бо цю мову люблять діти, що живуть навколо! "
Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя
(Франсуа Вольтер).
КАНІКУЛИ!!!
Наші учні не сумують вдома, та активно відпочивають 30.10.23 та 31.10.2023 у Запорізькій гімназії 111 було проведено фізкультуроно-оздоровчий фестиваль «Рух це життя!».
МІСЯЧНИК БІБЛІОТЕК
9 листопада – День Книги рекордів Гіннеса. Відзначати цей день почали лише у 2005 році, коли був проданий 100-мільйонний екземпляр. Книгу рекордів створив британський інженер і власник пивоварні Х'ю Бівер. У листопаді 1951 р. він вирушив з друзями на полювання. Увечері між чоловіками виникла суперечка, який з диких птахів найшвидший. Чоловіки переглянули декілька довідників, але відповіді не знайшли. Тоді Бівер вирішив створити книгу, в якій будуть зібрані всі рекорди. Сьогодні Книга рекордів Гіннеса є книгою з найбільшим тиражем з усіх книг, захищених авторським правом.
Важко сказати, що стало мотивацією для створення Книги рекордів України, проте у 2002 р. вийшла з друку книга саме з такою назвою. Її автор – Георгій Маценко – зумів зібрати багато звичайних і незвичайних, але цікавих і дивовижних фактів про все "най-най" в Україні.
То ж цікаво дізнатись, що на території України:
Найдавнішою була бібліотека Ярослава Мудрого – перша бібліотека Київської Русі. Час її заснування невідомий. Уперше про неї згадується під 1037 р. Віддаючи належне Ярославу Мудрому, літописець після розповіді про користь книг, які “суть реки наполняющие вселенную”, говорить, що “Ярославль же сей якоже рукохом, любил бе книги, много написав и положи в святей Софии церкви”. Цим і вичерпуються літописні джерела про першу бібліотеку Київської Русі. Подальша її доля невідома.
Найстаріша діюча бібліотека – наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка, заснована у 1608 р. при колегії єзуїтів. Але науковці вважають вік цього унікального зібрання книг значно заниженим, адже в його основу лягли видання з реформованих монастирських бібліотек, хронологія яких починається з XV ст.
Найдовговічніший підручник. У 1618 р. вперше вийшов друком підручник з мови "Граматіка славенская...", створений українським письменником-полемістом Мелетієм Смотрицьким, який довгий час був єдиним підручником з мови. Учні українських, російських і білоруських шкіл за цією "Граматікою..." навчалися майже 150 років.
Найкоротша назва книги. У 1968 р. Київське видавництво "Веселка" випустило окремою книжкою українську народну казку "Хо", обсягом 20 сторінок.
Найдовша назва книги. У 1798 р. в Миколаєві, в Чорноморській адміралтейській друкарні, побачила світ книжка обсягом 353 сторінки П. М. Захар'їна "Новый синопсис, или Краткое описание о происхождении славянорускаго народа, владычествовании всероссийских государей в Нове Городе, Киеве, Владимире и Москве, с подробным повествованием поражения страшнаго татарскаго войска полководца Мамая от Дмитрия Иоановича, великого князя московского и о последующих по нем великих князях и царях, до вступления на престол государя Имп. Петра Великого, из разных повестописателей собранное и дополненное поручиком Петром Захарьиным". 60 слів! Що ж до нашого часу, то в 1997 р. у Києві було видано книжку обсягом 110 сторінок під назвою "Типові норми часу і виробітку на основні види робіт з управлінською документацією та документами особливого походження на паперових носіях, що виконуються державними архівними установами". 24 слова!
Найбільш багатосторінкова книга. У 1998 р. Київський інформаційно-видавничий цент "Спектр" випустив довідник "Україна – 98: промислові ресурси" з даними про 67 тис. підприємств, їх послуги і продукцію. Видання має 1094 сторінки. Однак це ще не рекорд. У 1999 р. Львівське видавництво "Каменяр" випустило книгу Дмитра Блажейовського "Київська церква у діаспорі (1751-1988)" обсягом у 1335 сторінок. Проте усіх перевершило київське видавництво "Ірина", де побачив світ універсальний словник-енциклопедія "Усе" – 1552 сторінки!
Найважчий стародрук. В експозиції Державного музею книги і друкарства у Києві можна побачити "Євангіліє", видруковане в Москві 1689 р. форматом 64х40х11 см. Книга має 620 сторінок, визолочену оправу з карбованими накладними клеймами на золотому тлі. Важить 21,5 кг.
Умільці багатьох країн створили низку надмініатюрних книжок, але книжка "Кобзар", створена українським майстром М. Сядристим, – найменша у світі: її площа – 0,6 кв. мм. Це майже у 20 разів менше від найменшої японської книги. Незважаючи на мікроскопічні розміри, на сторінках "Кобзаря" ніде не порушена архітектоніка віршів, немає жодного переносу рядка. Товщина літер у середньому 0,0035 мм. У книзі 12 сторінок, на кожній 8 віршованих рядків. Дві сторінки з ілюстраціями: портрет Тараса Григоровича Шевченка і копія малюнка "Батьківська хата". Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком волоска. Зшито книжку павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника. З цією книгою може зрівнятись хіба одна, створена українським умільцем М. Маслюком: це збірка віршів О. Пушкіна розміром 0,8х0,4х0,2 мм та обсягом 0,064 куб. мм. А це означає, що в одній маковій зернині вмістилося б більше 15(!) таких книжок. Обкладинка книжки виготовлена із золота, на її лицьовому боці вигравіюваний портрет поета.
Фото челендж
Всеукраїнська акція
" Не поспішай викидати книжки- вони нас навчають життя"
СТВОРЕННЯ ЖИВОЇ КНИГИ
Учні закладу прийняли участь у конкурсах до Дня шкільної бібліотеки:
Всеукраїнський конкурс читацьких відгуків "Читай! Пиши! Перемагай!
Всеукраїнський конкурс від порталу Всеосвіта "Книжка- скарбниця народної мудрості"
Всеукраїнський конкурс від порталу На урок "Не сподівайся позбутися книжок"
Соціальна гра «ЖИВА БІБЛІОТЕКА»
1 жовтня відзначають
ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ України
В ЗГ №111 проведено "Уроки мужності", підготовлено відеопривітання та листівки нашим захисникам.
Захисники нашого краю, які ціною власного життя захищали незалежність та суверенитет України.
Учні ЗГ №111 разом з батьками
охоче долучаються до перегляду українських фільмів.
Учасники краєзнавчого гуртка
відвідали ТЮГ, подивились виставу «України - це ми».
Учні ЗГ №111 взяли участь у Міжнародному конкурсі про знання творів Лесі Українки "Змагаємось за нове життя"
Нині вся країна працює на перемогу. Для її досягнення потрібні знання, вміння, які ви маєте набувати з дитинства. Саме тому, навіть у важких умовах війни, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно з обласними, міськими, районними центрами національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму організовує заняття з різних тем, які, ми сподіваємося, стануть у нагоді і нині, і коли війна залишиться у минулому. Матеріали занять будуть розміщуватися на окремій сторінці “Знання для перемоги” сайту УДЦНПВКТУМ (www.patriotua.org) за розкладом, щотижня.
Ураховуючи ситуацію, ви самі можете обрати зручний час для перегляду матеріалів. Успіхів! До перемоги!
https://patriotua.org/
Незважаючи на виклики пандемії та карантинні обмеження, навчальний заклад долучивися 4-6 жовтня до ІІ Міжнародного уроку доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.
ІІ Міжнародний урок доброти традиційно проходитиме за підтримки МОН України.
План заходів щодо організації та проведення національно - патріотичного виховання